Кина N95 маска машина за правење линија фабрика и производители | Hanye

N95 маска машина за правење линија

Краток опис:

N95 Автоматска машина за правење маски * Податоци 1. Машина големина: 8500X1200X1800 ММ 2. Напојување: 220 V, 8,5 KW 3. Брзина: 40-50 парчиња / мин. 4. Материјали Големина: А. ПП неткаен ткаенини: Ширина-260mm Тежина-40g / квадратни метри Искриват ликвидација 600mm Дојдете: 75mm Б. филтер памук: Ширина-260mm Тежина-30g / квадратни метри Искриват ликвидација 600mm Дојдете: 75mm В. Се топи разнесени неткаен ткаенини: Ширина-260mm Тежина-30g / квадратни метри Искриват ликвидација 600mm Дојдете: 75mm Д. неткаен ткаенини: Ширина-260mm Тежина-40g / квадратни метри Искриват ликвидација 600mm Дојдете: 75mm Е. нос Бар widt. ..


детали за производот

Тагови производ

N95 Автоматска машина за правење маски

* Податоци

1. Големина машина: 8500X1200X1800 ММ

2. моќност: 220 V, 8,5 KW

3. Брзина: 40-50 парчиња / мин.

4. материјали Должина:

А. ПП неткаен ткаенини:

Ширина-260mm

Тежина 40g / квадратни метри

Искриват ликвидација 600mm

Дојдете: 75mm

Б. филтер памук:

Ширина-260mm

Тежина 30g / квадратни метри

Искриват ликвидација 600mm

Дојдете: 75mm

C. топи разнесени неткаен ткаенини:

Ширина-260mm

Тежина 30g / квадратни метри

Искриват ликвидација 600mm

Дојдете: 75mm

Д. неткаен ткаенини:

Ширина-260mm

Тежина 40g / квадратни метри

Искриват ликвидација 600mm

Дојдете: 75mm

Е. нос Бар Ширина: 3-5mm

F. маска јаже:

Двојно Core метални ленти-5mm

Искриват ликвидација 300mm

Дојдете: 75mm

5. Квалификација стапка: 98%

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас